Wix To Go

הבלוג שעושה שכל. יש אין ספור בלוגים בעברית ובשפות אחרות, שנותנים מידע על פלטפורמת WIX. גם כאן אני עושה את זה, אבל כאן תמצאו את מה שחשוב ומעניין באמת בבניית אתרי וויקס והכי הכי תמצאו כאן - יעילות.

 

ב - wix to go, אני עוסק  בפרקטיקה של בניית אתר בוויקס בצורה נכונה. אתר נגיש, עם חוויית משתמש משולמת, אתר אוטומטי, יעיל שהקידום שלו לא רק אפשרי, אלא חלק מה-DNA שלו (שמעתי הרבה שמשתמשים ב-DNA כדי להרשים, אז הצטרפתי. מקווה שהתרשמתם). אז יאללה בואו נווקסס.

Macbook
arrow&v

איך יוצרים תפריט סושיאל מושלם בוויקס?

 • משה אלון

הנה תאוריה שפיתחתי ממש בזמן כתיבת שורות אלה (נראה כמה זמן יקח למישהו לגנוב לי את זה): הצלחה של אתר אינטרנט תלויה בשלושת ה-Sים: Social Midia, Serch Engains, Sofa Potatoes ובתרגום חופשי המדיה חברתית, מנועי חיפוש ובטטת כורסה (מצטער, אבל בעברית זה לא יוצא טוב וזה גם פחות מרשים).

למה שלושת ה-Sים האלה חשובים? יופי ששאלתם. אחד הפחדים של בונים חופשים, הוא שהם יפאבלשו בטעות את האתר. כלומר יעלו אותו לאוויר בטעות. זה כמובן פחד לא רציונלי. לאחר שאתם מעלים אתר לאוויר, חוץ מכם אף אחד לא יודע עליו. גם כשגוגל מגלה את זה, הוא משתדל לשמור על זה "בסוד". מה שאומר שבשביל שמישהו יידע עליכם, אתם צריכים לעבוד... והרבה. איך עובדים כדי שכולם יידעו על האתר המדהים שלכם? מייסדים נוכחות ברשתות החברתיות - ה-S הראשונה. מייצרים נראות במנועי החיפוש - ה -S השנייה וסומכים על כך שיש מסה קריטית של בטטות כורסה, שנמצאים ברשת גם כשהם ישנים ויתעניינו בשירותים שלכם או לפחות כמו דבורה טובה, יפיצו את האבקנים של האתר שלכם ברשת. כמובן שכל אחת מה-Sים היא עולם שלם. אז בואו נדבר על הקצה של הקצה של ה-S הראשונה - חיבור הוויקס שלכם למדיה החברתית.


חיבור למדיה החברתית באתרי וויקס ובכלל נעשה בשני מסלולים מקבלים ומשלימים:

 • חיבור הוויקס שלנו לעמודי המדיה החברתית שלנו, כמו דף הפייסבוק שלנו, האינסטגרם, הטוויטר וכן הלאה.

 • מתן אפשרות למשתמש לשתף את האתר באחת מהמדיות החברתיות בה יש לו חשבון פעיל.

בפוסט הזה, נעסוק באפשרות הראשונה. למה? כי היא פשוטה וכמעט מובנית לחלוטין בפלטפורמת וויקס. האפשרות השנייה דורשת קצת יותר יצירתיות ומחייבת קוד (לעת עתה ולפחות בדסקטופ). אז נשאיר את זה לפוסט נפרד.


אז איך אנחנו מאפשרים למשתמשים בוויקס שלנו, לבקר בדפי המדיה החברתית שלנו? (כמה הם יהיו מעורבים שם, זו כבר ה-S השלישית. נושא לכמה פוסטים).
מורידים סרגל שיתוף

בתפריט ה - Social באדיטור, תמצאו כמה אפשרויות של תפריטי שיתוף. יש שם גם כמה אפשרויות ספציפיות למדיה חברתית, למקרה שאתם עובדים למשל רק עם פיייסבוק (מי אתם האנשים האלה?).את סרגל השיתוף מציבים ב- Header או ב- Footer. למה? כדי שהוא יופיע בכל דפי האתר. אפשרות אחרת היא לעבוד עם Pin ולמקם את באר השיתוף באחת הצלעות של המסך או בפינות. אפשר גם ליצור כפתור סושיאל, שמעבר או לחיצה עליו פותחת את באר המידה החברתית, אבל זה כבר דורש קוד. אולי בפוסט בעתיד.


מעצבים

כל אתר והמראה שלו. אם העיצוב של כלל האתר שלכם עונה על הדרישות, לא צריך לשבור אותו כאן. מצד שני, גם לא צריך שסרגל המדיה החברתית יתפוס תפקיד כל כך מרכזי מהבחינה הויזואלית. הנה תסתכלו כאן בפוטר ותראו שהסרגל הוא קטן ולא גובה יותר מידי תשומת לב של מהמשתמש ומסיט אותו מהדברים החשובים, אבל עדיין הוא זורם עם עיצוב האתר (יש לי נטייה לעוף על עצמי. זה בטיפול).


אתם בטח אומרים "אבל וויקס כבר בחרו עבורינו את העיצובים, אז על מה אתה מדבר?" צודקים ולא צודקים. נכון יש עיצובים מוכנים כמו שאתם רואים בדוגמה למעלה ומצד שני זו רק המלצה לעיצוב. אתם יכולים להחליף את האייקונים בבאר לאיזה אייקונים שבא לכם. איך? בשביל זה אני כאן.


 • מסמנים באדיטור את הסרגל שהורדתם ונכנסים ל - Set Social Link

 • במעבר מעל כל אייקון (צלמית אם אני רוצה להתנשא), לוחצים על פח האשפה ומסירים את האייקון מהסרגל.

 • לוחצים על Add Icons ומורידים ממנהל המדיה שלכם אייקונים על פי בחירתכם: וואטסאפ, פייסבוק וכו' ובצבעים שאתם יצרתם במחשב שלכם או שהשגתם ממקומות אחרים.

 • לא שוכחים ללחוץ על Done והנה יש לכם סרגל מותאם לעיצוב ברוח האתר שלכם.


מקשרים את הסרגל

אז אחרי שהורדנו סרגל עצבנו אותו ז'ונגלר, עכשיו רק נותר לקשר אותו למדיה החברתית שלכם. אם לא פתחתם עמוד פייסבוק, אינסטגרם וטוויטר, אז זה הזמן לעשות את זה. אבל נניח שכבר יש לכם. אז איך מקשרים? הנה...


 • מסמנים את הסרגל שהורדם ונכנסים ל - Set Social Link

 • בחלון שנפתח בוחרים מצד שמאל אייקון, למשל פייסבוק.

 • בחלון מצד ימין, מתחת לכיתוב: What social page does this icon link to, מכניסים את כתובת הדף הרלוונטי לכל אייקון: פייסבוק: https://www.facebook.com/wixpoint/?view_public_for=110204847255123 וואטסאפ: https://wa.me/972584277633 מסנג'ר: m.me/wixpoint טוויטר: https://twitter.com/WixPoint אינסטגרם: https://www.instagram.com/wix_point מעתיקים את מה שבכתום לשמות/מספרי הדפים שלכם, אם לא מעוניינים שהגולשים שלכם יגיעו לוויקס פוינט.

 • לא שוכחים ללחוץ על Done והנה יש לכם סרגל מותאם לעיצוב ברוח האתר שלכם.


מפאבלשים

כדי שכולם יראו את הכישרון שלכם וגם כדי לראות שהכל יושב במקום פאבלשו את האתר.


מלייקקים

נו יופי, עכשיו פרגנו לנו והשתמשו בסרגל שלנו, כאן למטה בפוטר, לעשות לנו לייק בפייסוש של וויקס פוינט ואם בא לכם ממש, שתפו את הפוסט.

 
 
 

הירשמו ויחד נעשה שכל

כיף שנרשמת. אשלח עדכונים כשיהיו!