Wix To Go

הבלוג שעושה שכל. יש אין ספור בלוגים בעברית ובשפות אחרות, שנותנים מידע על פלטפורמת WIX. גם כאן אני עושה את זה, אבל כאן תמצאו את מה שחשוב ומעניין באמת בבניית אתרי וויקס והכי הכי תמצאו כאן - יעילות.

 

ב - wix to go, אני עוסק  בפרקטיקה של בניית אתר בוויקס בצורה נכונה. אתר נגיש, עם חוויית משתמש משולמת, אתר אוטומטי, יעיל שהקידום שלו לא רק אפשרי, אלא חלק מה-DNA שלו (שמעתי הרבה שמשתמשים ב-DNA כדי להרשים, אז הצטרפתי. מקווה שהתרשמתם). אז יאללה בואו נווקסס.

Macbook
arrow&v

קידום אתר Wix במנועי חיפוש. אפשרי?

 • משה אלון

כמה פעמים שמעתם שקשה מאד לקדם אתרי וויקס במנועי חיפוש? אני שומע את זה בלי סוף. אז נתחיל בשורה התחתונה: שטויות. אתר וויקס ניתן לקידום כמו כל אתר אחר ויש לו אפילו יתרונות שאין לאחרים. אז יאללה, בואו נדבר על קידום הוויקס במנועי חיפוש. בסוף תצאו עם עצת זהב.

וויקס פוינט | קידום אתר WIX במנועי חיפוש | Wix Point

אם לאודות על האמת, קידום אתר וויקס במנועי חיפוש, לא שונה בהרבה מקידום אתרים באופן כללי. מה ששונה בוויקס הוא, שהפלטפורמה המצויינת הזו, נותנת כלים מעולים לקידום אתר וכל הזמן מחדשת ומפתחת עוד ועוד כלים, שעושים את החיים למקדמי אתרים - ואפילו לבונים חופשיים, שהם הדיוטות בקידום אתרים - לחיים קלים יותר.


אבל לפני הכל בואו וניישר קו (בקצרה אל תדאגו). קידום כל אתר מתחלק לקידום ממומן ולקידום אורגני. הדרכים הנפוצות ביותר לקידום אתר הן: קידום במנועי חיפוש וקידום ברשתות החברתיות. כשמדברים על הקושי בקידום אתרי וויקס, בדרך כלל מתכוונים לקידום אתר וויקס, באופן אורגני, במנועי החיפוש. זו טענה לא נכונה, אבל עם הגיון פנימי. את האלגוריתם של הרשתות החברתיות, פלטפורמת האתר לא כל כך מעניינת. שנית קידום ממומן, בלי קשר לפלטפורמה, אם עושים אותו בצורה נכונה, מביא תוצאות. על כל שקל שמוצאים לפרסום רוצים לראות יותר משקל בחזרה (לא ניכנס כרגע לכמה יותר. לכל עסק יעדים ראליים וצרכים אחרים). לכן בואו נתמקד כרגע בקידום אורגני במנועי חיפוש, מה שנקרא SEO (Search Engine Optimization).


קידום אורגני SEO

קידום אורגני במנועי חיפוש (אופטימיזציה למנועי חיפוש, או מיטוב בעברית צחה, אבל בואו נצמד למילה מיטוב, אופטימיזציה ארוך לי), הוא תהליך שממלא אחר מערך של חוקים, שמאפשרים שימושיות, או חוויית משתמש טובה יותר, לצד מתן גישה טובה למנועי חיפוש לסרוק את האתר, לאנדקס אותו ולהבין אותו נכון ללא כל בעיות. עכשיו, אחרי שהרשמתי אתכם עם הגדרה אקדמית בואו נדבר תכל"ס.


דירוג אתר על ידי הסורק של גוגל נעשה על ידי כ- 255 פרמטרים שונים, שאותם ניתן לקבץ סביב שלוש תחומים. אני מכנה אותם רגליים. כך שמיטוב אתר וויקס (או כל אתר), נשען על שלוש רגלים ועוד רגל אחת עצלה וצולעת (בונוס ממני).

 • מיטוב בתוך האתר - טיפול בתכנים, גרפיקה, חוויית משתמש ועוד...

 • מיטוב מחוץ לאתר - קידום האתר בעזרת גורמים מבחוץ

 • מיטוב טכני - השפעה באמצעים טכניים על הסריקה והאינדוקס של האתר במנועי החיפוש.

כל אחת מהרגליים האלה מקפלת בתוכה To Do List, ארוכה. אין ביניהן גבולות ברורים ולפעמים סעיפים ברשימה של רגל אחת, יחפפו עם סעיפים מהאחרת. זה למה מי שזו לא הליבה של העסק שלו עדיף שיעביר את זה לבעלי מקצוע. לא בגלל שקידום אורגני הוא כל כך מסובך לעשייה לבד. ההיפך זה התחום שאם הזמן בידכם, תעשו אותו לבד ותחסכו המון כסף. הסיבה היא שזו עבודה סיזיפית, שדורשת הרבה זמן, שלרוב הם מצרך נדיר בידיים של מי שזה לא הביזנס שלו. זה מה שמביא אותי לרגל הרביעית והצולעת היא רגל הסבלנות. קידום אורגני שנעשה על פי הכללים (שלא עובר על החוקים של גוגל - לא עלינו), דורש עבודה יומיומית וסבלנות. התוצאות לא מגיעות מהיום להיום וגם לא מהיום למחר. רק לסבר את האוזן, קידום אורגני טוב, בתחום שהוא ברמת תחרות בינונית - אורך מספר חודשים להגיע לעמוד הראשון של גוגל וגם אחרי שמגיעים לשם, נדרשת עוד המון עבודה בשביל להישאר שם. בדרך כלל לבעלי אתרים אין את אורך הרוח הזה ולא משנה כמה הכנה נעשית להם. הם משלמים בכל חודש סכום לא קטן ורוצים (ובצדק) תוצאות. אבל כמו שאתם לא מצפים מקבלן שבונה לכם את הבית לספק לכם אותו אחרי חודש, אל תצפו מאנשי SEO, לספק לכם את ביסוס הנוכחות במנועי החיפוש בתוך זמן לא ריאלי.


נכון, אני יודע שיש שרלטנים ואנשים שרק לוקחים את הכסף שלכם ומנסים לחזק לכם את הרגל הרביעית - הסבלנות - עד שהיא נשברת. אבל זה לא מעיד על הכלל. יש אנשי מקצוע טובים, שנותנים בראש ומביאים תוצאות. כלל אצבע - מי שמבטיח לכם שבתוך שבועיים תגיעו לעמוד ראשון ותישארו שם לנצח, תתרחקו ממנו כמו שאתם מתרחקים ממישהו שמציע לכם תשואה של עשרים אחוז בשבועיים על ההשקעה הכספית שלכם. זכרו! קידום אורגני הוא מרתון קידום ממומן הוא ריצת ספרינט.


הכי בסיסי

זה שתבצעו את הרשימה הראשונים והבסיסית הבאה, כדי להתחיל לעבוד בצורה רצינית על מיטוב הוויקס שלכם למנועי חיפוש (בהנחה שהאתר שלכם כבר באוויר ואתם על תוכנית פרימיום):

 • לקרוא ולהבין מושגים בסיסים ב - SEO (אתם כאן וזו התחלה טובה)

 • לרשום ולאשר את האתר שלכם ב- Google Search Console

 • לרשום ולאשר את האתר שלכם ב- Bing Webmaster tools

 • להטמיע באתר שלכם את Google Analytics

 • לבדוק שהוויקס שלכם לא ברשימת העונשין של גוגל

למה SEO עדיף על קידום ממומן?

מיטוב אתר למנועי חיפוש שמביא לכם תנועה איכותית לאתר זה ממש כמו להרים כסף מהריצפה. הנה כמה נקודות למחשבה על היתרון בקידום אורגני (כלומר קידום שמביא תנועה לאתר שלא באמצעות פרסום ממומן):

 • מביא דירוג גבוהה במנועי החיפוש באופן טבעי

 • מביא תנועה איכותית לאתר

 • מספק תנועה חינם לאתר 24/7

 • מאפשר תכנון צמיחה לטווח ארוך

 • משדר אמינות של העסק

"טוב יאללה חפרת לנו עד לכאן, אז איך עושים את זה לבד?" צודקים. בשביל זה באתם. אז זהו, שזה כאן רק פוסט הקדמה לפוסטים שיעסקו בכל אחת מהרגליים שציינתי ועוד כמה עניינים. למה? כי לפני שמתחילים לקדם אתר באופן אורגני בצורה רצינית, צריך ליישר קו ולדעת במה מדובר. שנית חשוב לדעת שקידום אתר וויקס, לא שונה בהרבה מקידום אתרים אחרים. וויקס כל הזמן מצרפת כלים נוספים שמשפרים ומקלים על התהליך. כך שאם אתם, בונים חופשיים בהתלבטות בנושא הזה, אז תרגיעו, תמצאו לכם דאגות אחרות. בכל מקרה, לא תצאו מכאן בידיים ריקות ותקבלו עצת זהב מועילה:


חושבים SEO כבר בהתחלה

הרבה בונים חופשיים ואפילו בוני אתרים שמחשיבים עצמם למקצוענים, משאירים את הטיפול במיטוב למנועי חיפוש, לסוף העבודה על האתר. זו כמובן טעות, הנגשת אתר ומיטוב, נעשים לאורך כל העבודה על האתר כבר בהתחלה. ורק כשהאתר מוכן מפעילים את אשף ה- SEO של וויקס. מה זה אומר?

 • כבר מהיום הראשון, סוגרים את האתר שבבניה לסריקה של גוגל. כדי שתוכלו לעבוד חופשי, לפאבלש, לשנות כתובות לעמודים, מבלי לעשות בלאגן לאלגוריתם של גוגל, שיחשוב שאתם לא רציניים ויוריד אתכם למחסן.

 • חלק מפעולות המיטוב בתוך האתר צריכות להיעשות תוך כדי עבודה עליו. כמו הגדרת כותרות, טקסט לתמונות ועוד. לעשות את זה בסוף זה לא מדוייק ואם האתר גדול זה גם לא כיף.

 • כתיבת כותרות, פוסטים וטקסטים שהם מכוונים, קודם כל למטרת האתר (אפיון, מקל מאד על העבודה הזו) ושנית מכוונים לאלגוריתם של גוגל ומספרים לו במה עוסק האתר.

זה לא אומר שבסיום האתר, סיימתם את עבודת המיטוב, אתם צריכים להפעיל את אשף ה- SEO של וויקס ולאחר מכן להתיחל לעבוד על קידום האתר. אבל לפחות התחלתם לבסס אותו, אתם בדרך הנכונה ויודעים מה אתם רוצים מעצמכם. גם זה משהו לא?!


אז תתחילו נכון ותעשו לנו לייק בפיסוש של וויקס פוינט ואם אתם ממש חברים טובים, אל תשמרו לעצמכם את המידע הזה, שתפו עם החברים.

 
 
 

הירשמו ויחד נעשה שכל

כיף שנרשמת. אשלח עדכונים כשיהיו!