Wix To Go

הבלוג שעושה שכל. יש אין ספור בלוגים בעברית ובשפות אחרות, שנותנים מידע על פלטפורמת WIX. גם כאן אני עושה את זה, אבל כאן תמצאו את מה שחשוב ומעניין באמת בבניית אתרי וויקס והכי הכי תמצאו כאן - יעילות.

 

ב - wix to go, אני עוסק  בפרקטיקה של בניית אתר בוויקס בצורה נכונה. אתר נגיש, עם חוויית משתמש משולמת, אתר אוטומטי, יעיל שהקידום שלו לא רק אפשרי, אלא חלק מה-DNA שלו (שמעתי הרבה שמשתמשים ב-DNA כדי להרשים, אז הצטרפתי. מקווה שהתרשמתם). אז יאללה בואו נווקסס.

Macbook
arrow&v

קידום טכני של אתר WIX

 • משה אלון

האמת שקידום טכני של אתר וויקס הוא לא תמיד בידיים שלנו - וויקס עושה לנו את רוב העבודה מאחורי הקלעים. היא חייבת אם היא חפצה חיים, תוך שמירה על עצמה כמערכת סגורה. אבל אל דאגה, תמשיכו לגלגל ותלמדו שיש הרבה מה לעשות.

וויקס פוינט | הכנת אתר וויקס למנועי חיפוש | Wix Point SEO

בואו נתחיל בזה שאם לא קראתם את הפוסט "קידום אתר Wix במנועי חיפוש", אז כדאי שתקראו. קצר, לעניין ועושה סדר בדברים (עף על עצמי, חייב לחזור לכדורים) וגם חוסך לי כאן עכשיו הסברים. אם קראתם אז אתם יודעים שלקידום אתרים יש שלוש רגליים ועוד אחת צולעת. כאן נדבר על הרגל השלישית- קידום טכני של הוויקס שלכם.


המטרה של קידום טכני של הוויקס שלכם, היא לסייע למנועי החיפוש: למצוא אותו, להנגיש להם אותו, לאפשר להם לסרוק אותו, לפרשן ולאנדקס אותו. זה נקרא קידום טכני, כי באמת אין שום התעסקות עם התכנים של אתר הוויקס, אלא רק עם מרכיבים טכניים.


כהרגלינו, כל רגל במיטוב אתר למנועי חיפוש, כוללת רשימה לביצוע, שבהחלט מקלה את הדרך, אבל כל סעיף בה דורש עבודה. הפעם לא בטוח שאכעס עליכם אם תתיאשו, אבל אין יאוש בעולם ツ אז הנה הרשימה למיטוב טכני של הוויקס שלכם:

 • כתובות URL ידידותיים

 • אבטחת אתר

 • בדיקה של דו"ח כיסוי

 • בדיקה ומיטוב של קובץ robot.text

 • מיטוב תפריטים ומבנה אתר

 • מפת אתר XML

 • בדיקה של בעיות במפת אתר

 • הטמעת נתונים מובנים

 • פירורי לחם

 • כתובת URL קנונית

 • עמוד 404

 • שיפור מהירות אתר

 • מיטוב לוגו ופביקון

כמו שאומרים באידיש, בואו ניכנס לשכל'ה של כל אחת מהכותרות האלה.


כתובות URL ידידותיות

הכוונה היא לא להוסיף סמיילי לכתובת העמוד שלכם (זה גם בלתי אפשרי), אלא להפוך אותם לכאלה שהן קריאות ומובנות למנועי חיפוש. לכאן נכנס גם הויכוח האינסופי אם כדאי להשתמש בעברית בכתובת של עמודים או לא. לא אכנס כאן לויכוח הזה, רק אומר את עמדתי. לא🙅‍♂️! רק אנגלית.


כשאנחנו מדברים על כתובת עמוד אנחנו מתכוונים לכל מה שבא אחרי הסלאש בכתובת הוויקס שלכם. חשוב לחשוב לעומק לפני שמחליטים על שם לכל עמוד באתר (גם עמוד סטטי וגם דינאמי - כן יש לכם שליטה גם על שם עמוד דינאמי). כי סביר להניח שאם אתם חפצי דירוג גבוה במנועי החיפוש, כתובת עמוד/האתר, הולכת ללוות אותו עד סוף חייו. השם שלה צריך לשקף את התוכן של העמוד. את כתובת העמוד קובעים מיד בפתיחת העמוד, כדי שלא תצטרכו הפניות 301, כשתגיעו לעסוק בזה. כמו שכבר אמרתי עובדים על SEO מהפיקסל הראשון עד האחרון.


שלושה כללי אצבע לכתובת URL של עמוד:

 • קצרות

 • משמעותיות, כלומר כאלה שמכילות מילות מפתח

 • מפורדות במקף, במקרה של יותר ממילה אחת


אבטחת אתר

טוב, כאן אתם יכולים להתרווח בכורסא (כסא, שרפרף). וויקס דאגו לנו. כל האתרים של וויקס מאובטחים בפרוטוקול https ו -ssl. בכל זאת לא מאמינים? כנסו - Dashboard>>>Setting>>>Overview במסך הימני גלגלו עד הסוף למטה, לחצו על הרובריקה HTTPS והנה לכם הצהרה שהאתר שלכם מאובטח חבל"ז.


דו"ח כיסוי

ביקשתי מכם כבר להרשם ל - Google Search Console. לא נרשמתם? איך עושים את זה? בפוסט נפרד. גוגל סרץ' קונסול, הוא כלי מאד חשוב בקידום ומיטוב אתרים ומתישהו אקדיש לו פוסט נרחב. בינתיים אם הרצתם את WIX SEO WIZ, אז אפשר לומר שאתם כבר שם (בערך). בכל מקרה, נניח כאן שהאתר שלכם כבר רץ בגוגל סרץ' קונסול. כנסו ותבדקו בעמוד הכיסוי אם יש איזושהי בעיה שדורשת פתרון.


הנה איך זה נראה כשהמצב טוב:

מצאתם שגיאות (באדום), צריך לטפל בהן ולעדכן את גוגל (דרך הגוגל סרץ' קונסול) שהבעיה טופלה. אם יש עמודים שלא נכללים ואתם רוצים שיכללו, עדכנו, אם נכללו עמודים בסריקה (בירוק) שאתם לא רוצים שיסרקו, עדכנו. בקיצור הבנתם את הרעיון.


קובץ הרובוט טקסט

קובץ הרובוט טקסט, כשמו כן הוא, קובץ טקסט, שמכיל בתוכו סדרת הוראות למנועי החיפוש, שמנחה אותם מה לסרוק ומה לאנדקס ומה לא לגעת. בעיה בקובץ robot.text, יכולה לגרום לבעיות קשות של אינדוקס וסריקה של האתר שבתורן גורמות לדירוג נמוך.


כשמנוע חיפוש סורק אתר חדש, הדבר הראשון שהוא מחפש הוא קובץ הרובוט טקסט. בהתאם לכללים שבקובץ, המנוע מכין את רשימת הכתובות אותן הוא יכול לסרוק ולאנדקס. אם מנוע החיפוש לא מוצא קובץ רובוט טקסט, הוא פשוט מניח שכל הקבצים של האתר דורשים סריקה ואינדוקס, או לחילופין יכול להיות שיחליט לא לסרוק ולאנדקס את האתר בכלל.


לאתרי וויקס יש רובוט טקסט מסודר, שיודע ליצור אוסף הוראות למנועי החיפוש, על פי ההגדרות שהגדרתם במהלך בניית האתר והרצת תהליך ה - SEO. בכל מקרה צריך לדעת שמנועי החיפוש רואים בקובץ הזה המלצה ולא ממש חייבים להישמע להוראות שלו. אם יש משהו שאתם ממש לא רוצים לאנדקס, תגבילו את ההרשאות לאותו העמוד.


עד היום וויקס חסמה את האפשרות שלנו להגיע אל הרובוט טקסט. החדשות הטובות הן: שמהיום ניתן לגשת לקובץ ולערוך אותו באופן ישיר. החדשות הרעות הן: שמהיום ניתו לגשת לקובץ ולערוך אותו באופן ישיר. כן, כן לפעמים אותן חדשות יכולות להיות גם רעות וגם טובות. השאלה למי. מצד אחד למקדמי אתרי וויקס, זה מקל על מיטוב טכני, מצד שני, אם אתם לא מבינים בזה ונוגעים בקובץ, זה יכול לגרום לבעיות קשות במקרה של טעיות. בקיצור. לא מבינים לא נוגעים.


מיטוב תפריטים ומבנה אתר

מבנה האתר הוא אחד הפרמטרים המשפיעים על מנוע החיפוש להבין את האתר שלכם. אתר בעל מבנה טוב, כולל לא יותר משלוש רמות. אחד המרכיבים באתר, שמלמד את מנוע החיפוש על מבנה האתר, הוא התפריט של האתר. לכן חשוב להתשמש בתפריט ברור שעושה שכל. עדיף לא להתשמש בכפתורים במקום התפריט המובנה של האדיטור.


מפת אתר

בהמשך לסעיף הקודם, מפת אתר עושה סדר למנוע החיפוש ומפרטת לו בצורה הטובה ביותר (אם היא מפה טובה) את העמודים הקיימים באתר והמבנה שלהם. שוב בוויקס עושים לנו חיים קלים ולכל אתר יש מפת אתר. חשוב מאד להכניס אותה לגוגל סרץ' קונסול, אם לא מצאתם אותה שם לאחר הרצת SEO WIZ. מידי פעם, כדי לעדכן אותה כמכניסים שינויים מבניים באתר. איך? בתגית sitemap מכנסים את כתובת האתר ובסופה sitema.xml/


סכמות

סכמות מאד עוזרות למנוע החיפוש להבין את האתר שלכם ובעמוד הבית זה חובה. זה העמוד החשוב ביותר בכל אתר, ללא קשר לפלטפורמה. הסכמה מסייעת למנוע החיפוש להבין במה עוסק האתר, מה הקטגוריה אליה הוא משתייך ועוד. בעזרת סכמות ניתן אפילו לקבל מגוגל תצוגה מתאימה לתחום כמו תצוגת מוצרים, מאמרים וכו'.


חשוב לרנדר (להפעיל) סכמה ולהעביר אותה טסט לפני שמכניסים אותה לוויקס. אפשר לעשות גוגל וללמוד על סכמות. אם לא מבינים עדיף לפנות למבינים.


כנסו מכאן לאתר שאני נעזר בו לייצור סכמות ועוד כמה מרכיבים טכניים ב - SEO, כמו הרצת בדיקות על רובוט טקסט, מפות אתר וכדו, אם כי לוויקס אני משתמש בו רק ליצירת סכמות. בכל שאר הטוב שמציע האתר הזה, אני משתמש יותר באתרי וורדפרס או פלטפורמות אחרות. בוויקס זה די מיותר. אבל הוא יכול לשמש גם אתכם לסכמות בכיף. אולי וויקס ידאגו לנו גם לסכמות דף בית בעתיד ולא רק לבלוג.


תפריט פרורי לחם

אבל לא לכם. לצערי בזה וויקס נשארה קצת מאחור, לעת כתיבת שורות אלה, אין עדיין אפשרות להוסיף תפריט פירורי לחם בגרירה. בשביל ליצור תפריט כזה בוויקס, צריך לעשות שימוש בקוד שנעשה מסובך יותר (לא כזה מסובך), כשמדובר באתר בעברית עם URL'S באנגלית.


אם עד עכשיו זה נשמע לכם כמו אסקימואית (די נמאס מהסינית), אז מדובר בתפריט שמסמן למשתמש באתר את הדרך, (משם בא השם פירורי לחם. ממש הנזל וגרטל או עמי ותמי באבשלומקורית). הוא מראה לו מהיכן הוא הגיע ובאיזה עמוד הוא עכשיו. זה טוב לאתרי מסחר ו/או לאתרים בעלי עמודים דינמיים רבים. אתם יכולים לראות דוגמה לתרפיט כזה בבלוג של וויקס עם קטגוריות, או באתר הזה אם תכנסו מהתפריט לשירות ההיברידי.


אז מה הקשר בית מחט לתח...?! תפריט פרורי לחם, מעבר לסדר שהוא עושה למשתמש באתר, הוא עוזר מאד למנועי חיפוש בייחוד במובייל, בו הם לא פעם מעדיפים אותו על כתובות ה - URL. לכן חשוב שתפריט כזה יהיה מסודר טוב והסכמה שלו מוגדרת היטב.


אחרי כל זה. לא חייב אפשר לחיות טוב ולעשות וויקס SEO מצויין בלעדיו ובטח ובטח בעברית.


כתובת URL קנונית

לא נפתח את זה כאן. למה? כי שוב וויקס דאגו לנו לכתובת כזו בברירת המחדל. זו כתובת URL שמסייעת למנוע החיפוש להבין מהי הכותובת הראשית, או הכתובת האמינה של העמוד, כאשר הוא נתקל בכפיליות (בדרך כלל מקישורים חיצוניים ופניימים). אם תרצו לפגוש אותה באדיטור שלכם, כנסו להגדרות Advanced SEO של העמוד, גלגלו עד הסוף ותמצאו אותה.


עמוד 404

זה העמוד שמגיעים אליו המשתמשים באתר כשהדפדפן לא מוצא את כתובת העמוד, אם כתוצאה משגיאה בהקלדה, או כתוצאה מעמוד שכתובתו השתנתה ולא בוצעה עבורה הפניית 301.


למה העמוד הזה חשוב בהקשר שלנו? כי כניסה לאתר שלכם צריכה לתת למשתמש את החוויה הטובה ביותר. גוגל למשל מאד מחשיבה את זה שדאגתם למתשמשים שלכם באתר. לכן חשוב שזה יהיה עמוד עם משמעות, מעוצב ברוח האתר ונותן למתשמש אלטרנטיבה, או הנחיות איך הוא יכול להמשיך משם.


הנה ה - 404 של וויקס פוינט:אם לא תעצבו לכם עמוד כזה, במקרה של תקלה יתקבל ה - 404 של וויקס כברירת מחדל (ההוא עם החתול). אם תרצו לעצב, כנסו באדיטור ל -settings>>>Eror 404 תוסיפו אותו לתפריט ועצבו איך שבא לכם.


מהירות האתר

טוב נו... אחד הנושאים הכאובים כשמדובר באתרי WIX. אם כי אני חייב לומר שאנחנו מתקדמים לעידן של מהירות אינטרנט מטורפת, כך שלא נראה לי שהפקטור הזה יהיה תקף לדירוג, לעוד הרבה זמן, באיזשהו שלב גוגל ירדו מזה. זה לא יהיה רלוונטי. אבל זה רק אני.


מה עושים בינתיים? מקטינים תמונות, פחות אנימציות ואם בא לכם להשקיע, אפשר להכניס כמה קודים שמשפרים את המהירות.


לוגו ופביקון

אתם בטח שואלים מה הקשר? אוקיי. יש הרבה גרפיקה באתר, אבל שני האלמנטים האלה חשובים לגוגל בהצגת האתר שלכם. לכן חשוב שהלוגו שלכם יהיה בפורמט של תמונה ולא של טקסט, והטקסט האלטרנטיבי שלה, לרבות שם הקובץ יעידו שמדובר בלוגו של האתר. למשל wix-point | logo.


את הפביקון חשוב ליצור גם עם כל הפרמטרים שמוזכרים בלוגו ובתוספת אחת, שיהיה ברור ומרובע.


אז הנה עשיתם מיטוב טכני לוויקס שלכם והתוצאות יגיעו עם הזמן. בינתיים תחזקו את שרירי הרגל הצולעת - הסבלנות. יאללה, בא לכם לעשות לנו לייק בפייסוש ואם ממש בא לכם לפרגן, שתפו את הפוסט עם החברים.

 
 
 

הירשמו ויחד נעשה שכל

כיף שנרשמת. אשלח עדכונים כשיהיו!