Wix To Go

הבלוג שעושה שכל. יש אין ספור בלוגים בעברית ובשפות אחרות, שנותנים מידע על פלטפורמת WIX. גם כאן אני עושה את זה, אבל כאן תמצאו את מה שחשוב ומעניין באמת בבניית אתרי וויקס והכי הכי תמצאו כאן - יעילות.

 

ב - wix to go, אני עוסק  בפרקטיקה של בניית אתר בוויקס בצורה נכונה. אתר נגיש, עם חוויית משתמש משולמת, אתר אוטומטי, יעיל שהקידום שלו לא רק אפשרי, אלא חלק מה-DNA שלו (שמעתי הרבה שמשתמשים ב-DNA כדי להרשים, אז הצטרפתי. מקווה שהתרשמתם). אז יאללה בואו נווקסס.

Macbook
arrow&v

ערימה, אבל כזו שעושה סדר

 • משה אלון

אחד הדברים שהכי אהבתי להסתכל עליהם בתור נער, אבל לא סבלתי להיות חלק ממנו, זו ערימת ילדים. זה די סיוט להיות חלק מערימת ילדים. מישהו מכריז, בלי שום סמכות, על ערימת ילדים והבלאגן מתחיל: מלא זיעה, כואב, חוסר סדר וצריך להיפרד מההרגל לנשום לזמן בלתי ידוע. עד שבא אדיטור X ולימד אותי ליהנות מערימות, או אם תרצו Stacks.

וויקס פוינט | אדיטור X של וויקס | Wix Point | Editor X
אדיטור X - הגיע הזמן

אז איך ערימה וסדר מסתדרים? כשמדובר באדיטור X ערימה וסדר הולכים ביחד. יותר מזה הערימות של אדיטור X באו בדיוק בשביל לעשות סדר. אז אחרי שמשכתי אתכם מספיק בטיזרים אין סופיים ומעייפים הנה על מה אני מדבר.


בשביל מה צריך Stack-ים?

 1. ה- Staks (ערימות בתרגום חופשי) מאפשרים לנו לעשות סדר באלמנטים שנמצאים סמוך האחד לשני באותו קונטיינר או סקשיין (סטריפ הי"ד). כמה פעמים כתבתם כותרת ומתחתיה הצבתם פיסקה ומתחתיה כפתור? מלא פעמים! זה המבנה הכי נפוץ בכל עמוד באתרי אינטרנט. הממה, כשעברתם לאתר החי, או למסכים שונים, גיליתם שכל האלמנטים של הכותרת הפיסקה והכפתור, הכריזו על ערימת אלמנטים ונערמו להם האחד על השני ו/או בתוך השני. לרגע קורה לכם בערך מה שקורה בערימת ילדים - אתם מאבדים את הנשימה. בדיוק בשביל זה נועדו ה - Stacks - ליצור לכם ערימות... אבל מסודרות.


מכניסים ל - Stack וחסל

באדיטור X חשבו עלינו הבונים המקצועיים שמוטרדים אין סוף (בקטע טוב) על ידי "בונים חופשיים" וסדרו לנו Stacks: מסגרת שאנחנו יכולים להכניס לתוכה מספר אלמנטים וכל האלמנטים האלה ישמרו על מרחק קבוע ביניהם. גם אם תהיה רעידת אדמה, ציקלון, הוריקן או טיייפון. כך שמעבר מגודל מסך אחד לגודל מסך אחר, בטח ובטח קטן עליה. האלמנים בתוך המסגרת ישמרו תמיד על אותו המרחק ביניהם, כמו ששומר מרחק הנגרר מהגורר. זה אחד המאפיינים של אדיטור X ששווה להקפיד לעבוד איתו.


אז איך יוצרים ערימות?

הכי פשוט שיש:

 1. יוצרים כותרת

 2. יוצרים פיסקה

 3. יוצרים כפתור

 4. מאגדים את כולם תחת Stack ומכוונים את המרחקים הרצויים בין אחד לשני בתוך מסגרת ה - Stack.

אלה אלמנטים רק לדוגמה, אפשר ליצור ערימות כמעט מכל אלמנט, אבל השיטה היא אותה שיטה.


איך עושים את זה בטכני?

 1. מסמנים את אחד האלמנטים - למשל הכותרת

 2. לוחצים על Shift ברצף ומסמנים את האלמנט השני שרוצים להכניס למסגרת ה-Stack

 3. לוחצים על לחצן Stack שמיד מופיע

 4. מצרפים אלמנט/ים נוספים

 5. מכוונים את המרווחים בים האלמנטים בתוך מסגרת ה - Stack

זהו, et voilà, אתם מסודרים, אתם יכולים להיות רגועים שהמרווח בין האלמנים ישמר גם במסכים אחרים. תתאמנו על זה ותהיו מאסטרים בסטאקים.אם בא לכם גם לעשות לנו לייקס בפייסוש, או שאפילו להכריז על ערימת לייקים, על ידי שיתוף הפוסט עם כל החברים וכל הקבוצות שאתם מכירים, תעשו לי טוב כמו שעשיתי לכם.


הצטרפו לקבוצת / ערימת הפייסבוק Wix X Fix של אדיטור X, שעוסקת באדיטור X.


הרשמו ל - Wix to Go, אם אתם רוצים לדעת ראשונים על כל פוסט שיעלה כאן. יש עדויות לכך שזה שינה חיים של אנשים (לא באמת אהה 😉).

 
 
 

הירשמו ויחד נעשה שכל

כיף שנרשמת. אשלח עדכונים כשיהיו!